Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi ve Maramara Üniversitesi İşbirliği Türkiye Dünya Oyun Oynama Günü

Dünya Oyun Oynama Günü, her yıl 28 Mayıs’ta tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Marmara Üniversitesi 2010 yılında birincisini organize etmiş olduğu Türkiye “Dünya Oyun Oynama Günü etkinliklerinin dokuzuncusu 09 Mayıs 2018 tarihinde Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi Çocuk Atölyelerinde gerçekleşmiştir.

Kadıköy İlçesine Bağlı olan devlet okullarından gelen okul öncesi ve ilkokul öğrencileri, çeşitli uzmanlar tarafından yönetilen ve Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi öğrencilerinin görev aldığı atölye ve oyun alanlarında (Carceres Kapısı Atölye Çalışması, Kapla Atölye Çalışması, Top Oyunları, Birdirbir Oyunu, Misket Oyunu, Sevdiğin ve Ürettiğin Oyun Alanında Çember ve Topaç Çevirme, Mutfak Atölye Çalışmasında Peksimet Yapımı, Eyüp Oyuncakları Atölye Çalışmasında Çek Çek Araba Yapımı ve Kidsnook Masal Akademi’de Türk Masalları) oyun oynamışlar ve çeşitli aktivitelere katılmışlardır.

Dünya Oyun Oynama Günü Etkinliğine 29 Ekim İlkokulu ve Münevver Şefik Fergar İlkokulundan 130 öğrenci katılım göstermiştir.

2018 yılında başlayan Marmara Üniversitesi ve Kadıköy Belediyesi Çocuk Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi İşbirliğimiz 2019 yılında da devam edecektir.

2019 yılı mayıs ayında onuncusu düzenlenecek olan TÜRKİYE DÜNYA OYUN OYNAMA GÜNÜ etkinliklerinde yapılacak olan çalışmaların hazırlıkları başlatılmıştır.